Maurice Estève etsning och akvatint i färger
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MAURICE ESTEVE (1904-2001), efter, Touvent, etsning och akvatint tryckt i färger, 1959, utförd av Jean Signovert efter förlaga av Estève, signerad och numrerad Estève 72/75. Tryckt av Jean Signovert, editerad av Ed. Goldschmidt, Paris, 37,7x26,2 cm
LITTERATUR: Prudhomme-Estève/Moestrup sid. 127
325162
2015-08-30