Serge Poliakoff färglitografi

Serge Poliakoff färglitografi
Serge Poliakoff färglitografi

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SERGE POLIAKOFF (Ryssland/Frankrike, 1900-1969), Composition bleue rouge jaune et verte, färglitografi, signerad Serge Poliakoff E. d´A (epreuve d´artiste), 26x19,5 cm
LITTERATUR: Poliakoff-Schneider 30, Riviere 30

Gulnad

325166

2015-08-30