Serge Poliakoff färglitografi
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SERGE POLIAKOFF (Ryssland/Frankrike, 1900-1969), Composition bleue rouge jaune et verte, färglitografi, signerad Serge Poliakoff E. d´A (epreuve d´artiste), 26x19,5 cm
LITTERATUR: Poliakoff-Schneider 30, Riviere 30
Gulnad
325166
2015-08-30