Serge Poliakoff affisch färglitografi

Klubbat för:

950 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SERGE POLIAKOFF (1900-1969), Olympische Spiele München 1972, färglitografisk affisch, 1969, signerad i trycket, 84x63 cm, tryckt av Erker Presse, Saint Gallen. Editerad av Olympia 72, München, marginalerna dolda av passepartout
LITTERATUR: Riviere 77 (200 signed and 4000 unsigned posters)

325175

2015-08-30