Jacques Villon färglitografi

Jacques Villon färglitografi
Jacques Villon färglitografi

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

JACQUES VILLON (Frankrike, 1875-1963), ur Les Bucoliques, 1955, signerad Jaques Villon, onumrerad, färglitografi på japanpapper, 20x49,5 cm
LITTERATUR: Ginestet/Pouillon 555-577 (sviten)

325181

2015-08-30