Gunar Svenson Kollektion Vasa Konst

Klubbat för:

9 200 SEK

6 000 SEK

GUNNAR SVENSON (1892-1977),
"Flicka i fönstret", signerad Gunnar Svenson
olja på duk 99x59 cm

PROVENIENS:
Fritz H Erikssons samling
Utställd: "Smedsudden" Stockholms Stadsmuseum 1970

325307

2015-09-14