Saturnus stolar och bord
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", bord och två karmstolar, Haimi, Finland 1960-tal, stomme i glasfiberarmerad plast, sits i grön manchester, stolarna etikettmärkta HAIMI Made in Finland Design Yrjö Kukkapuro, bordets höjd, 46, 59x59 cm
Bruksslitage, bordet med smärre repor
325380
2015-09-01