Saturnus stolar och bord

Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord
Saturnus stolar och bord

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

YRJÖ KUKKAPURO, "Saturnus", bord och två karmstolar, Haimi, Finland 1960-tal, stomme i glasfiberarmerad plast, sits i grön manchester, stolarna etikettmärkta HAIMI Made in Finland Design Yrjö Kukkapuro, bordets höjd, 46, 59x59 cm

Bruksslitage, bordet med smärre repor

325380

2015-09-01