Guanyin (Selected)
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
A NEPHRITE GUANYIN, mounted on wood stand, 20th century, height c. 25.5 cm
FIGURIN, nefrit, Kina, 1900-tal, stående Guanyin, med tillhörande sockel i skuret trä, höjd utan sockel ca 25,5 cm
Smärre nagg, ett lillfinger med skada
325392
2015-09-01