Om Erik XIV av Jöransson 1751

Om Erik XIV av Jöransson 1751
Om Erik XIV av Jöransson 1751
Om Erik XIV av Jöransson 1751
Om Erik XIV av Jöransson 1751
Om Erik XIV av Jöransson 1751
Om Erik XIV av Jöransson 1751

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ERIK XIV. TEGEL, E. JÖRANSSON. Konung Erics den XIV:des historia... Utg. A. A. v. Stiernman. Stockholm (L. L. Grefing) 1751.
Liten 4:o. (36), (1)-336, (52) s. 2 utvikbara graverade porträtt (alla).
Renoverat hfrbd.
Tillsammans med C. VON LINNÉ - J. M. GRÅBERG. Fundamentum fructificationis. Akademisk avhandling. Uppsala 1762.
Tagen ur band.

Porträtten nötta, fläckar, lagningar. Namnteckning på titelbladet samt bläckfläckar, något fläckad text. Nött band, skada på rygg.
Linné skador och fläckar, namnteckning.

325691

2015-09-10