Servis Rosenthal

Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal
Servis Rosenthal

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATSERVIS, 95 dlr, porslin, Rosenthal, Tyskland, omkring 1900-talets mitt, förgylld samt marinblå dekor, bestående av: 36 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 assietter, 2 serveringsfat, såsskål, 2 skålar

Smärre obetydligt bruksslitage

325764

2015-09-03