Servis Rosenthal
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATSERVIS, 95 dlr, porslin, Rosenthal, Tyskland, omkring 1900-talets mitt, förgylld samt marinblå dekor, bestående av: 36 mattallrikar, 18 djupa tallrikar, 18 förrättstallrikar, 18 assietter, 2 serveringsfat, såsskål, 2 skålar
Smärre obetydligt bruksslitage
325764
2015-09-03