Italo Scanga, skulptur

Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur
Italo Scanga, skulptur

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ITALO SCANGA (USA, 1932-2001), djurhuvud, signerad och daterad på mässingsplatta Italo Scanga 1982 samt undertill med spritpenna Italo Scanga -82, bemålat trä, höjd 43 cm

PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund

325789

2015-09-11