Italo Scanga, skulptur
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ITALO SCANGA (USA, 1932-2001), djurhuvud, signerad och daterad på mässingsplatta Italo Scanga 1982 samt undertill med spritpenna Italo Scanga -82, bemålat trä, höjd 43 cm
PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund
325789
2015-09-11