Bestick silver modell Gammal Dansk
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, 23 dlr, silver, 18/1900-tal, Danmark, modell Gammal Dansk, bestående av: 6 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 3 matskedar, 5 matgafflar, ragusked, sockersked, kak/tårtspade, total vikt ca 1280 g
Monogramgravyrer, ragusked med mindre slitage
326011
2015-09-04