Armband halsband brosch
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBAND, sterlingsilver, blomformationer med smaragder och fasetterade vita stenar, längd ca 18 cm, karbinhake och lås med förlängningskedja, BROSCH, silver, i form av blomkvist, svensk importstämpel, 1900-talets första del, COLLIER, sterlingsilver, fasetterade safirer, karbinhake och lås med förlängningskedja, längd 44,5 cm
En pistill i markasitbroschen något lös, stenar med slitage och hack
326067
2015-09-04