Armband halsband brosch

Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch
Armband halsband brosch

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ARMBAND, sterlingsilver, blomformationer med smaragder och fasetterade vita stenar, längd ca 18 cm, karbinhake och lås med förlängningskedja, BROSCH, silver, i form av blomkvist, svensk importstämpel, 1900-talets första del, COLLIER, sterlingsilver, fasetterade safirer, karbinhake och lås med förlängningskedja, längd 44,5 cm

En pistill i markasitbroschen något lös, stenar med slitage och hack

326067

2015-09-04