Martin vy över Haga
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MARTIN, JOHAN FREDRIK. Kongl. lust-slottet Haga. Château roy de Haga. Tidigt 1800-tal
Akvatint över konturetsning. Efter teckning av A. F. Cederholm. Ca 36x50 cm.
Frölich 172. Svenska vuer 10.
Hårt skuren intill bildytan. Något nött med bristningar och smärre lagningar i ytterkanterna, några fläckar.
326069
2015-09-06