Martin vy över Haga

Martin vy över Haga
Martin vy över Haga

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MARTIN, JOHAN FREDRIK. Kongl. lust-slottet Haga. Château roy de Haga. Tidigt 1800-tal

Akvatint över konturetsning. Efter teckning av A. F. Cederholm. Ca 36x50 cm.

Frölich 172. Svenska vuer 10.

Hårt skuren intill bildytan. Något nött med bristningar och smärre lagningar i ytterkanterna, några fläckar.

326069

2015-09-06