Charles & Ray Eames, "Lounge chair and Ottoman"
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, "Lounge chair with Ottoman", fåtölj och fotpall, Vitra, formgivna 1956, jakaranda, stoppad sits och rygg klädda med svart skinn, omärkta, höjd 77 cm, pallens höjd ca 40 cm
slitage, nackstödets infästning med skador
326143
2015-09-05