Väggur Tyskland

Väggur Tyskland
Väggur Tyskland
Väggur Tyskland
Väggur Tyskland
Väggur Tyskland
Väggur Tyskland

Klubbat för:

18 500 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

VÄGGUR med konsolhylla, Tyskland, signerad Oswald Kretschmer, Hamburg 1870, trä, höjd 76, 67x21 cm, konsolens mått, höjd 46, 75x28 cm, renoverad under 1970-talet, fungerande spelverk (4-5 tyska melodier)

Zustandsbeschreibung

2 nycklar finns att avhämta vid Utlämningen

326240

2015-09-07