Signerad originallitografi av Reinhold Ljunggren

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DELBLANC, S., Oanat - osett. En överblick av Reinhold Ljunggrens bildvärld. (Grafioteket) u.å. (1990).

4:o. 1 signerad originalfärglitografi (löst bifogad) o.a. kol. ill. R. Ljunggren. Välbevarat mörkbrunt hfrbd, övre guldsnitt. Brun lätt nött o. fläckad klotkassett. Bibliofiluppl. tr. i 450 nr., av förf. sign. ex., varav 50 nr HC, detta nr 85.

Något nött o. fläckad originalkassett.

326281

2015-09-07