Signerad originallitografi av Reinhold Ljunggren
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
DELBLANC, S., Oanat - osett. En överblick av Reinhold Ljunggrens bildvärld. (Grafioteket) u.å. (1990).
4:o. 1 signerad originalfärglitografi (löst bifogad) o.a. kol. ill. R. Ljunggren. Välbevarat mörkbrunt hfrbd, övre guldsnitt. Brun lätt nött o. fläckad klotkassett. Bibliofiluppl. tr. i 450 nr., av förf. sign. ex., varav 50 nr HC, detta nr 85.
Något nött o. fläckad originalkassett.
326281
2015-09-07