Skrivbordsuppsats jugend Kvinnliga formgivare
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GERDA BACKLUND, pennfat och bläckställ, Stockholm 1900-talets början, brons, reliefdekor, signerade G. Backlund, samt ljusstakar 1 par, brons, alla delarna signerade AB E. Gjutmetod Stockholm, ljusstakarnas höjd 22 cm
glasskål till bläckställ saknas
326340
2015-09-12