Fat Swatow Ming

Fat Swatow Ming
Fat Swatow Ming
Fat Swatow Ming
Fat Swatow Ming

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, Swatow, Ming, 1500/1600-tal, polykrom dekor av blommor och blad, diameter ca 24 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg.

Nagg, sprickor i glasyren

326393

2015-09-15