Matsalsgrupp design Nils Jonsson
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
NILS JONSSON, matgrupp, 9 dlr, 1950/60-tal, för Troeds Bjärnum, fanérade i jakaranda, stolar med sitsar i textil, bestående av: matbord (med 2 ihopfällbara iläggsskivor á 45 cm), 8 stolar, stolarna brännmärkta TROEDS Bjärnum Sweden, stolarnas sitthöjd ca 45, bordets höjd ca 73, diameter ca 120, totallängd ca 210 cm
Sitsar med fläckar, senare klädsel, smärre slitage
326422
2015-09-06