Matsalsgrupp design Nils Jonsson

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

NILS JONSSON, matgrupp, 9 dlr, 1950/60-tal, för Troeds Bjärnum, fanérade i jakaranda, stolar med sitsar i textil, bestående av: matbord (med 2 ihopfällbara iläggsskivor á 45 cm), 8 stolar, stolarna brännmärkta TROEDS Bjärnum Sweden, stolarnas sitthöjd ca 45, bordets höjd ca 73, diameter ca 120, totallängd ca 210 cm

Sitsar med fläckar, senare klädsel, smärre slitage

326422

2015-09-06