Kinesiska tallrikar
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), varav 2 famille rose och 1 med dekor i underglasyrblått, en med s.k. double peacock, diameter ca 23 cm
Skador och lagningar
326465
2015-09-07