Kinesiska tallrikar

Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar
Kinesiska tallrikar

Klubbat för:

1 600 SEK

1 800 SEK

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), varav 2 famille rose och 1 med dekor i underglasyrblått, en med s.k. double peacock, diameter ca 23 cm

Skador och lagningar

326465

2015-09-07