Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, silver, Jonas Berg (1751-1788), liv med tremblererad dekor stiliserade blomster samt kartuscher, höjd ca 13 cm, vikt ca 93 g

Ojämn kant, smärre bucklor

326608

2015-09-08