Pokal England 1800-tal

Pokal England 1800-tal
Pokal England 1800-tal
Pokal England 1800-tal
Pokal England 1800-tal
Pokal England 1800-tal
Pokal England 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

1 800 SEK

POKAL, sterlingsilver, invändigt förgylld, ciselerad och punsad dekor av voluter, mästarstämpel för Ann/ Peter/ William Bateman, London 1801, höjd ca 14 cm, vikt ca 186 g

Senare dekor

326687

2015-09-08