Torsten Löwgren oljemålning

Torsten Löwgren oljemålning
Torsten Löwgren oljemålning
Torsten Löwgren oljemålning
Torsten Löwgren oljemålning

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TORSTEN LÖWGREN, (1903-1991):"Töväder", signerad och daterad T Löwgren 1942, olja på pannå, 61x50 cm

Inköpt Konstföreningens höstutställning 1942 "Konst åt skolan"
Utställd Lilla Galleriet 1947,

326943

2015-09-10