Torsten Löwgren oljemålning
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORSTEN LÖWGREN, (1903-1991):"Töväder", signerad och daterad T Löwgren 1942, olja på pannå, 61x50 cm
Inköpt Konstföreningens höstutställning 1942 "Konst åt skolan"
Utställd Lilla Galleriet 1947,
326943
2015-09-10