Dosa mässing Paris omkring 1770
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSA, mässing, ursprungligen förgylld, Paris omkring 1770, rektangulär med runda kortsidor, reliefdekor med på locket musikinstrument, invändig förgyllning, längd 9,5 cm, höjd 2,2 cm
Normal slitage
327110
2015-09-12