Skulpturfragment

Skulpturfragment
Skulpturfragment
Skulpturfragment
Skulpturfragment
Skulpturfragment
Skulpturfragment

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTURFRAGMENT, sannolikt Sydeuropa 1700-tal, troligen föreställande Jungfru Maria, skulpterat och bemålat trä, infattade ögon av glas, höjd 14 cm

Slitage och skador, monterad på sockel, del av ursprungligen större skulptur

327210

2015-09-18