Kaffeservis 13 delar porslin ca 1850 jaktmotiv
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KAFFESERVIS, porslin, Frankrike omkring 1830-50, bestående av: 9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock samt större skål, cylindriska koppar, polykrom dekor med jaktmotiv och djurmotiv, delvis förgylld
Sockerskålens lockknopp med lagning
en extra kopp med lagat öra medföljer
327566
2015-09-19