Pablo Picasso färglitografi

Pablo Picasso färglitografi
Pablo Picasso färglitografi

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

PABLO PICASSO (1881-1973) efter, 2 st, ur boken "Le Gout du Bonheur (Taste of Happiness)" 1970, daterade 16.5.64 VII i trycket respektive 20.9.64 I, färgreproduktioner efter teckningar utförda 1964, tryckta av Dietz Officin Handpresse - Lengmoos Tyskland, ca 24x16 respektive 20x13 cm, boken innehåller 68 reproduktioner vilka trycktes i totalt 1998 exemplar vardera (totalt 135 864 bilder)

327603

2015-09-15