Golvur 1800-talets första hälft

Klubbat för:

4 200 SEK

3 000 SEK

GOLVUR, urtavlan signerad Gerh. H Velcher Eskilstuna Fristad (Gerhard W., verksam som urmakare i Eskilstuna 1779-1820), målat fodral, medföljer lod och pendel, höjd 233 cm

smärre emaljskador, fodralet renoverat och kompletterat. Dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen

327801

2015-09-16