Golvur 1800-talets första hälft
Klubbat för:
4 200 SEK
3 000 SEK
GOLVUR, urtavlan signerad Gerh. H Velcher Eskilstuna Fristad (Gerhard W., verksam som urmakare i Eskilstuna 1779-1820), målat fodral, medföljer lod och pendel, höjd 233 cm
smärre emaljskador, fodralet renoverat och kompletterat. Dragnyckel finns att avhämta i Utlämningen
327801
2015-09-16