Stolar "Öresund" design Börge Mogensen
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BÖRGE MOGENSEN, stolar, 4 st., " Öresund ", Danmark, 1900-talets senare hälft, sitsar i flätad hampa, stomme i ek, delvis etikettmärkta och brännmärkta Karl Andersson´s, design Börje Mogensen, sitthöjd ca 45 cm
Slitage, en stol med lagningar samt något ranglig, 3 med senare sitsar, fläckar, fuktfläckar
327977
2015-09-16