Stolar "Öresund" design Börge Mogensen

Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar
Stolar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BÖRGE MOGENSEN, stolar, 4 st., " Öresund ", Danmark, 1900-talets senare hälft, sitsar i flätad hampa, stomme i ek, delvis etikettmärkta och brännmärkta Karl Andersson´s, design Börje Mogensen, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, en stol med lagningar samt något ranglig, 3 med senare sitsar, fläckar, fuktfläckar

327977

2015-09-16