Supkopp silver 1700-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SUPKOPP, silver, 1700-tal, Härnösand, Martin Bernström (1742-1779), meanderdekor längs mynningens utsida, invändigt förgylld, godronnerad fot, höjd ca 6,5 cm inklusive handtag, vikt ca 47 g
Slitage
328018
2015-09-19