4 almanackor Livländischer Kalender 1800-tal
2015-09-17
328143
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
ALMANACKOR, 4 st, Livländischer Kalender... 1814, 1821, 1826, 1851, samtliga tryckta i Riga hos J. Müller eller F. Häcker. 3 med originalomslag.
Nötta och fläckade omslag, anteckningar, solkade, delvis fläckad text, vissa skador