Byrå stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanérad i bl a jakaranda, rosenträ och amarant, förgyllda beslag, stenskiva i kalksten, höjd ca 82, 115x58 cm
Nyckel saknas, skiva med lagninat, senare lås, smärre utskador, enstaka fanérbortfall, senare lådbottnar
328291
2015-09-18