Stolar 1800-talets första hälft

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft, mahogny, ryggbrickor med förgyllda beslag, delvis skulpterade, sitsar i rotting, sitthöjd ca 47 cm

Smärre ytskador, sprickor och lagningar, senare rotting, en skadad sits

328292

2015-09-18