Kaffekoppar och fat Qing 1700/1800-tal
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFEKOPPAR, 21 st, FAT, 14 st, porslin, Kina, främst 1700-tal, även 1800-tal, Qingdynastin, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap samt blommor och figurscener, kopparnas höjd ca 5-6 cm diameter 12-16 cm
Skador, delvis med lagningar
328514
2015-09-19