Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKOPPAR, 7 st samt 6 udda, porslin, Kina, främst 1700-tal samt 1800-tal, Qingdynastin, dekor i underglasyrblått med motiv av landskap och figurscener, enstaka med reliefdekor, höjd ca 4,5-6,5 cm
Smärre tillverkningsdefekter, sprickor, nagg
328515
2015-09-19