Tekoppar Qing 1700/1800-tal

Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Tekoppar Qing 1700/1800-tal
Tekoppar Qing 1700/1800-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKOPPAR, 7 st samt 6 udda, porslin, Kina, främst 1700-tal samt 1800-tal, Qingdynastin, dekor i underglasyrblått med motiv av landskap och figurscener, enstaka med reliefdekor, höjd ca 4,5-6,5 cm

Smärre tillverkningsdefekter, sprickor, nagg

328515

2015-09-19