Karta Veen Hondius Skandinavien
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARTA, SKANDINAVIEN. VEEN, ADRIAN - HONDIUS, Tabula exactissima Regnorum Sueciae et Norvegiae, Amsterdam 1630-tal, gränskolorerad graverad karta med skepp och kartusch, ca 44,5x55,5 cm
Några veck, något solkad, liten lagning i nederkant
328583
2015-09-19