Karta Veen Hondius Skandinavien

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARTA, SKANDINAVIEN. VEEN, ADRIAN - HONDIUS, Tabula exactissima Regnorum Sueciae et Norvegiae, Amsterdam 1630-tal, gränskolorerad graverad karta med skepp och kartusch, ca 44,5x55,5 cm

Några veck, något solkad, liten lagning i nederkant

328583

2015-09-19