Henri de Toulouse-Lautrec litografi

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

HENRI DE TOULOUSE-LAUTREC (1864-1901), Procès Arton (troisième planche), 1896, signerad och daterad i trycket samt med röd monogramstämpel, litografi, 41x56 cm. Edition 100 exemplar. Den röda monogramstämpeln återfinns endast på mindre än hälften av upplagan, enligt Wittrock
LITTERATUR: Wittrock 151

Gulnad, ej examinerad ur ram

328630

2015-09-23