Vas Josef Ekberg
2015-09-20
328702
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JOSEF EKBERG, vas, Gustavsberg, flintgods, sgrafitto, blåglaserad med dekor av stiliserade blomsterslingor, signerad J Ekberg Gustavsberg 1920, höjd ca 15, diameter 30 cm
Krackeleringar