Kinaporslin

Kinaporslin
Kinaporslin
Kinaporslin
Kinaporslin

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLAR, 4 st, FAT, 2 st, porslin, Kina 1700/1800-tal, dekor i emaljfärger, skålarnas diameter 10-16 cm, fatens diameter 13-14 cm

Enstaka nagg samt hårspricka

328888

2015-09-20