Spegel Johan Åkerblad

Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad
Spegel Johan Åkerblad

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, dubbelsignerad, Stockholms hallstämpel otydlig datering, träskuren dekor, förgylld, kvicksilverfolierat glas, ca 146x57 cm

Kortad, smärre skador

328898

2015-09-20