Spegel Johan Åkerblad
Klubbat för:
23 000 SEK
15 000 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, dubbelsignerad, Stockholms hallstämpel otydlig datering, träskuren dekor, förgylld, kvicksilverfolierat glas, ca 146x57 cm
Kortad, smärre skador
328898
2015-09-20