Ytterfoder Gustafsberg
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAFSBERG, "Fågel", ytterfoder, 1 par, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av lejonmaskaroner, märkta Gustafsberg, inpressad märkning Gustafsberg 1935, höjd ca 27, längd 40
En maskaron med nagg vid munnen, samma ytterfoder med smääre kantnagg, krackeleringar, ett ytterfoder med smärre sprickor undertill, tuschmärkningar
328910
2015-09-20