Ytterfoder Gustafsberg

Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg
Ytterfoder Gustafsberg

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUSTAFSBERG, "Fågel", ytterfoder, 1 par, dekor i underglasyrblått, hänklar i form av lejonmaskaroner, märkta Gustafsberg, inpressad märkning Gustafsberg 1935, höjd ca 27, längd 40

En maskaron med nagg vid munnen, samma ytterfoder med smääre kantnagg, krackeleringar, ett ytterfoder med smärre sprickor undertill, tuschmärkningar

328910

2015-09-20