Salvador Dali åtta etsningar med torrnål
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SALVADOR DALI (Spanien, 1904-1989): 8 st, "Les Amours de Cassandre",1968, åtta etsningar med torrnål, delvis handkolorerade, ur sviten om 18, signerad och numrerade Dali 26/50, tryckta på japanpaper, med Dali blindstämpel, bladstorlek 38x28 cm
Litteratur: Michler / Löpsinger 1397 (a)
329279
2015-09-21