Salvador Dali åtta etsningar med torrnål

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SALVADOR DALI (Spanien, 1904-1989): 8 st, "Les Amours de Cassandre",1968, åtta etsningar med torrnål, delvis handkolorerade, ur sviten om 18, signerad och numrerade Dali 26/50, tryckta på japanpaper, med Dali blindstämpel, bladstorlek 38x28 cm
Litteratur: Michler / Löpsinger 1397 (a)

329279

2015-09-21