Rörstrand servis
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖRSTRAND, matservis, 45 dlr, "Rörstrandia", flintgods, 1900-talets första hälft, bestående av: 14 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 8 förrättstallrikar, 8 assietter, terrin med lock, salladiere, 4 serveringsfat, skål
Missfärgningar, nagg kan förekomma
329414
2015-09-23