Urna Meissen

Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen
Urna Meissen

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

URNA, med hänklar, Meissen, Tyskland, porslin, omkring 1900, empirestil, förgylld och polykrom dekor, höjd 28 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre bruksslitage

329468

2015-10-05