Sengustaviansk resp rokoko stolar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 2 st, varav en i gustavianskt stockholmsarbete resp den andra i rokoko, bemålade, träskuren dekor

Skador, lagningar, den i stockholmsarbete med senare sarg, den i rokoko med kompletterad rygg och under sargen med förstärkningar

329541

2015-09-24